II Forum Glottodydaktyczne już 29 września w Warszawie

warsaw-882113_1920Po pięciu latach Centrum POLONICUM Uniwersytetu Warszawskiego powróciło do pomysłu zorganizowania forum wymiany doświadczeń i strategii nauczania języka polskiego jako obcego lub drugiego. Podczas konferencji adresowanej do wszystkich uczących jpjo będzie można wybierać spośród aż 27 wystąpień zarówno akademików, jaki i praktyków.

Organizatorzy informują, że program II Forum Glottodydaktycznego pojawi się wkrótce na ich stronie głównej i na Facebooku. Nim to jednak nastąpi, zdradzę, że wśród tematów pojawią się nowe technologie, wykorzystanie filmów na lekcji, warsztaty teatralne dla obcokrajowców, przykłady gier i zabaw językowych oraz popkultura w nauczaniu jpjo.

Udział w charakterze wolnych słuchaczy jest bezpłatny. Wszystkie przewidziane panele będą odbywały się w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ul. Krakowskie Przedmieście 32, gdzie mieści się POLONICUM w sobotę 29 września w godzinach 9:00 – 18:00.

Jeśli uczycie klientów korporacyjnych lub planujecie rozpocząć taką współpracę, zapraszam Was na moją sesję podczas Forum.

Jako lektorzy polskiego do celów biznesowych mamy pewność, że w przewidywalnej przyszłości nie spotka nas klęska podręcznikowego urodzaju, w jakiej przyszło pracować naszym kolegom od Business English. Możemy zadręczać się brakiem gotowych materiałów i unikać nauczania dorosłych pracujących. Możemy też przekuć tę słabość w swoją siłę i za pomocą autorskich materiałów zwiększyć skuteczność i adekwatność lekcji oraz wzmocnić relację z uczniem biznesowym. Dlatego mój referat poświęcę „Autorskim materiałom dydaktycznym w pracy z uczniem biznesowym”. 

Korzystając z mojego kilkunastoletniego doświadczenia w pracy z uczniami korporacyjnymi, opowiem o tym:

  • skąd czerpać inspiracje do tworzenia własnych materiałów biznesowych,
  • o co zadbać, by przynosiły zamierzony skutek,
  • oraz jak łatwo adaptować je na potrzeb różnych odbiorców.

Moje wystąpienie przypadnie na popołudniową sesję, której początek przewidziano na godzinę 15:30.

Wraz ze mną wystąpią w niej:

  • dr Małgorzata Januszewicz, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki/Polski Instytut Językowy, z tematem „Ten bioder i ta warzywa”, czyli czego uczą nas błędy słyszących cudzoziemców i Głuchych Polaków,
  • dr Karolina Ruta, Uniwersytet Adama Mickiewicza, z tematem „Gra w nauczaniu języka polskiego jako obcego osób z wadą słuchu”,
  • dr Karolina Zioło-Pużuk, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z tematem „Mapa marzeń – mapa celów jako narzędzie wspierające autodiagnozę osiągnięć i planowanie dalszej nauki języka polskiego jako obcego na poziomie średniozaawansowanym w grupach osób dorosłych”.

W linku http://polonicum.uw.edu.pl/pracownia-glottodydaktyki-kulturowej znajdziecie ebook, który powstał na bazie wystąpień z I Forum Glottodydaktycznego, zatytułowany Edukacja międzykulturowa, pod redakcją Anny Rabczuk.

Więcej szczegółów na stronie: http://polonicum.uw.edu.pl/aktualnosci/ii-forum-glottodydaktyczne

Do zobaczenia 29 września!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s